Dinamo București lansează propria înghețată: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Clubul de fotbal Dinamo 1948 SA a înregistrat la OSIM marca DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI, ca parte a unei strategii de a aduce brandul mai aproape de suporteri.

Clubul de fotbal Dinamo 1948 SA a înregistrat la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci (OSIM) marca DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI, potrivit informațiilor Profit.ro. Produsul face parte dintr-o strategie mai amplă prin care clubul își propune să aducă brandul Dinamo mai aproape de suporteri.
Detalii despre proiect
Andrei Nicolescu, președinte executiv și vicepreședinte al Consiliului de Administrație, a confirmat pentru Profit.ro înregistrarea mărcii. „DINAMOVISTA face parte dintr-o strategie mai amplă, prin care clubul își propune să aducă brandul Dinamo mai aproape de fani, prin experiențe ancorate în cultura noastră de suporter”, a explicat el.
Nicolescu a precizat că detaliile tehnice sunt în fază de finalizare și vor fi comunicate public imediat ce sunt confirmate, astfel încât lansarea să fie făcută corect.
Contextul lansării
Proiectul inedit este în lucru la exact un an de când FC Dinamo a ieșit din insolvență. Clubul încearcă astfel să-și diversifice sursele de venit și să întărească legătura cu fanii printr-un produs alimentar personalizat.
Nu au fost oferite încă informații despre data exactă a lansării sau despre prețul produsului.