Ana Morodan, la biserică după anunțul de retragere: „Inclusiv vrăjitoarele se închină lui Dumnezeu”
Influencerița Ana Morodan a mers la biserică după ce a anunțat că se retrage pentru o perioadă nedeterminată din cauza problemelor de sănătate. Ea a postat un mesaj pe Instagram.

Ana Morodan, cunoscută drept „Contesa Digitală”, a mers recent la biserică, după ce a anunțat că se retrage pentru o perioadă nedeterminată din viața publică. Vedeta a postat pe Instagram o imagine din lăcașul de cult, însoțită de un mesaj care a stârnit reacții în rândul fanilor.
Mesajul transmis de Ana Morodan
„În mod normal, nu fac frondă cu acțiuni de acest fel, dar acum simt să postez asta, doar așa, ca să știm că inclusiv «vrăjitoarele» se închină lui Dumnezeu. Nope, n-am venit să cer nimic”, a scris Ana Morodan pe Instagram. Bruneta pare că acolo își găsește liniștea, într-o perioadă complicată din viața ei.
Anunțul de retragere din iunie
În luna iunie, Ana Morodan a anunțat că se retrage pentru o perioadă nedeterminată, din cauza problemelor de sănătate. „Nu știu dacă această perioadă va dura o săptămână, o lună sau mai mult. Știu doar că sufletul și sănătatea mea au nevoie de atenția pe care am oferit-o atât de mult timp tuturor celorlalți oameni și proiecte, dar nu mie”, a scris ea atunci.
Influencerița a adăugat: „Pentru că uneori cea mai importantă muncă se întâmplă în liniște, departe de priviri, acolo unde începe vindecarea.”
Problemele de sănătate ale Anei Morodan
Nu este prima oară când Ana Morodan se confruntă cu probleme de sănătate. În vârstă de 41 de ani, ea a vorbit recent despre perioada complicată din viața sa, explicând că depășirea unui burnout nu este deloc ușoară. Mult timp, Ana a fost concentrată pe carieră, iar acum își acordă mai multă atenție pentru a se simți bine în pielea ei.