Tragedie în Torino: mamă și-a ucis fiica de 13 ani, apoi s-a sinucis. Fata visa să fie balerină
O femeie de 40 de ani și-a ucis fiica de 13 ani, Isabela, apoi s-a sinucis în apartamentul din Torino. Sora mai mare a găsit trupurile, iar medicii nu au mai putut salva copila.

O tragedie cumplită a avut loc în Torino, Italia. O mamă în vârstă de 40 de ani și-a ucis fiica de 13 ani, pe Isabela, după care s-a sinucis. Cea care le-a găsit a fost sora mai mare, de 19 ani, care a sunat imediat la autorități.
Fetița visa să fie balerină
Isabela, o fetiță de 13 ani, își dorea să devină balerină. Din păcate, visul ei s-a sfârșit tragic. Mama sa, Mihaela, a comis dubla crimă, iar apoi și-a luat viața. Când sora mai mare a ajuns acasă, a găsit cele două trupuri în dormitor. Copila era încă în viață, întinsă pe podea.
Medicii nu au mai putut face nimic
Echipajele medicale sosite de urgență au încercat să o resusciteze pe Isabela minute în șir, dar fără succes. Inima fetei s-a oprit, a declarat corespondentul Observator în Italia, Cornelia Crîșmaru. Sora mai mare a suferit un șoc și a avut nevoie de îngrijiri medicale.
Ancheta în curs: depresia, posibilă cauză
Anchetatorii au stabilit că prima ipoteză este că femeia suferea de depresie, după un divorț recent. Soțul ei se întorsese în România. Vecinii au observat că Mihaela era din ce în ce mai tristă în ultima perioadă. „Poate era prea deprimată și nimeni nu a acordat atenție acestui lucru. Părea o femeie puternică, nu știu cum i-a trecut prin cap un astfel de lucru. Îmi pare rău pentru fată, era o fată foarte frumoasă și foarte inteligentă”, a spus o vecină.