Vedete

Valentina Pelinel, despre cei 8 ani de căsătorie cu Cristian Borcea și viața de familie: „Sunt în forță, fac mai multe lucruri”

Valentina Pelinel a vorbit despre aniversarea a 8 ani de căsătorie cu Cristian Borcea, despre cum se împarte între carieră și cei trei copii, dar și despre vacanța în Grecia.

Valentina Pelinel la un eveniment monden
Foto: Unica

Valentina Pelinel, una dintre cele mai cunoscute figuri din showbiz-ul românesc, a oferit recent detalii despre viața sa de familie, într-un interviu acordat cu ocazia unui eveniment monden. Vedeta a vorbit despre cei 8 ani de căsătorie cu omul de afaceri Cristian Borcea, despre rutina zilnică alături de cei trei copii și despre planurile de vacanță.

8 ani de căsătorie și semnificația cifrei 8

Anul acesta, Valentina Pelinel și Cristian Borcea sărbătoresc opt ani de la căsătorie. Pentru fostul fotomodel, această cifră are o încărcătură specială: „Da, 8 ani de la căsătorie. E bine. Cifra 8 este cu noroc, să știi! Pentru că sunt născută pe data de 8, într-o zi de 8”, a declarat ea pentru viva.ro. Vedeta a adăugat că numărul 8 simbolizează și infinitul, dar a precizat că nu se ghidează după superstiții, ci le tratează ca pe un simplu amuzament.

Rutina zilnică: copii, sport și disciplină

Valentina Pelinel și-a structurat viața în jurul activităților celor trei copii pe care îi are cu Cristian Borcea. „Am alergat la concursuri de gimnastică, la antrenamente, înot, tot ce au de făcut copiii. Sală, sport… de toate. Fac din toate câte ceva”, a explicat ea. Vedeta pune accent pe disciplină și menținerea formei fizice, reușind să îmbine responsabilitățile materne cu propria rutină de exerciții.

Vacanța în Grecia și energia la 45 de ani

După un program încărcat, Valentina Pelinel și familia sa se pregătesc de o escapadă estivală. „Plecăm în Grecia, săptămâna viitoare. De-abia aștept. Cu ambele. Zburăm o oră cu avionul și apoi luăm mașina”, a dezvăluit ea. În ceea ce privește vârsta, vedeta a precizat că are 45 de ani și că se simte mai energică decât niciodată: „Eu zic că am mai multă energie la 45 de ani. Sunt în forță, fac mai multe lucruri…”.