Bărbatul care a enervat-o pe Crina Pintea la conferința de presă, demascat de un jurnalist
Un jurnalist din Baia Mare a fost luat la rost de un coleg de la Prima Sport după ce a adresat întrebări agresive handbalistei Crina Pintea, în cadrul conferinței de presă de după semifinala Ligii Campionilor.

CSM București a pierdut semifinala Ligii Campionilor la handbal feminin în fața lui Metz, scor 27-32, și va lupta pentru bronz duminică. În conferința de presă de după meci, un jurnalist din Baia Mare a stârnit un incident tensionat, fiind luat la rost de un coleg de breaslă.
Întrebări agresive și reacția handbalistei
Crina Pintea a fost întrebată despre o răbufnire din timpul meciului și despre posibile probleme financiare la echipă. Jucătoarea a reacționat ferm: „Puteți să vă opriți, vă rog? Sau vă opresc eu? Dacă căutați scandal, nu suntem aici pentru asta”.
Jurnalistul demascat
Mădălin Negoiță, de la Prima Sport, i-a atras atenția reporterului: „Nu mai ai ce căuta aici. Ce acreditare ai tu? Faci de râs toți jurnaliștii care sunt aici”. Incidentul a fost filmat și a devenit viral.
Crina Pintea a evitat polemicile și a subliniat că nu dorește scandal, ci să se vorbească despre lucrurile frumoase din handbal.