Florinel Coman anunță plecarea din Qatar după golul marcat pentru România; Darius Olaru reacționează
Atacantul Florinel Coman a declarat că vrea să părăsească Al-Gharafa în această vară, iar Darius Olaru i-a transmis un mesaj emoționant după victoria României cu Țara Galilor.

România a învins sâmbătă seara Țara Galilor cu scorul de 2-1, pe stadionul „Steaua” din București, într-un meci amical. A fost prima victorie a „tricolorilor” sub comanda lui Gică Hagi, revenit la națională.
Golurile victoriei
Florinel Coman a deschis scorul în minutul 52, după o pasă excelentă a lui Darius Olaru. Adrian Rus a majorat diferența în minutul 80, dintr-un corner executat de David Matei. Pentru oaspeți a înscris David Brooks în minutul 64.
Coman vrea să plece din Qatar
La scurt timp după meci, Florinel Coman (28 de ani) a anunțat că, deși mai are contract un an cu Al-Gharafa, le-a comunicat oficialilor clubului din Qatar că dorește să plece în această vară. Dacă va primi acceptul, atacantul s-ar putea întoarce la FCSB.
Mesajul lui Darius Olaru
Darius Olaru, căpitanul FCSB-ului, i-a transmis un mesaj fostului său coleg: „Ți-a fost dor de noi? Pentru că nouă ne-a fost dor de tine.” Rămâne de văzut dacă cei doi vor mai juca împreună la echipa de club.
Viitorul incert al lui Olaru
Și situația lui Darius Olaru este incertă. S-a vorbit despre interesul lui Lille și Genk, dar singura ofertă concretă primită de Gigi Becali pentru mijlocaș a venit din zona arabă. Becali a declarat la Digi Sport: „Ei au zis 3 milioane de euro și eu am zis 5. După aia am zis 4,5. Poate-l dau și pe 4, dar nu vreau să audă ei.”