Robert Negoiță: Planul lui Nicușor Dan este să distrugă partidele și să rămână singurul lider nepătat
Primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, susține că Nicușor Dan folosește parteneriatul cu PSD pentru a-și compromite adversarii și a rămâne singurul politician curat în fața electoratului, anticipând un colaps politic în următorii doi ani.

Invitat la emisiunea „Ai aflat! cu Ionuț Cristache”, primarul Sectorului 3, Robert Negoiță, a afirmat că Nicușor Dan se folosește de parteneriatul cu PSD pentru a-și distruge adversarii și pentru a rămâne singurul lider nepătat în fața electoratului. Urmăriți integral emisiunea pe Youtube.
Negoiță: „Nu are prietenii, ci doar interese”
Negoiță a explicat că președintele nu are prietenii în politică, ci doar interese. Acesta avertizează că planul lui Nicușor Dan este să lase partidele să se compromită singure.
„Nu aveți nici cea mai mică idee de capacitatea dumnealui de a-i împăca cu un zâmbet și cu două brațe deschise. Le spune «sunteți prietenii mei, veniți încoace» și gata. Nicușor Dan nu are o problemă acum, pentru că nu sunt alegeri anul acesta. Are tot timpul din lume. La finalul celor cinci ani de mandat, toți ceilalți politicieni vor fi văzuți ca niște demoni, iar el va rămâne singurul înger. De asta sunt convins.”
Colaps politic anticipat
Edilul anticipează un colaps politic total din cauza acestor jocuri de culise.
„Foarte probabil, din toată această organizare se va alege praful în următorii doi ani. Așa se întrevăd lucrurile și așa sunt așezate taberele în acest moment.”