Evenimente

Tânără de 17 ani, accidentată în Timișoara după ce motocicleta a căzut peste ea

O adolescentă a ajuns la spital după ce a frânat pentru a acorda prioritate pietonilor, a pierdut controlul motocicletei și vehiculul s-a prăbușit peste ea.

Accident motocicletă Timișoara
Foto: Știrile ProTV

O tânără de 17 ani a ajuns la spital în Timișoara, după ce motocicleta pe care o conducea a căzut peste ea. Incidentul s-a petrecut la o trecere de pietoni, când fata a frânat pentru a acorda prioritate pietonilor.

Pierderea controlului

Potrivit primelor informații, adolescenta a pierdut controlul vehiculului pe două roți în momentul frânării, a căzut, iar motocicleta s-a prăbușit peste ea. Oamenii din zonă i-au sărit imediat în ajutor.

Șoferiță începătoare

Tânăra nu consumase alcool și deține permis de conducere pentru moped și motocicletă, fiind considerată începătoare. Ea a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.