Vedete

Andra Gogan, vrăjită de Sebastian Stan la Cannes: „M-am dus în fața lui ca să mă vadă”

Actrița și influencerița Andra Gogan a povestit despre întâlnirea cu Sebastian Stan și Cristian Mungiu la Festivalul de Film de la Cannes, unde a fost impresionată de actorul român care cucerește Hollywood-ul.

Andra Gogan la un eveniment de modă
Foto: Cancan

Andra Gogan, actriță, producător, cântăreață și influencer, a trăit o experiență memorabilă la Festivalul de Film de la Cannes, unde l-a întâlnit pe actorul român Sebastian Stan, cunoscut pentru rolurile din producții Hollywood. Într-un interviu exclusiv, artista a dezvăluit cum a reușit să atragă atenția starului.

Debut ca model în România

Venită pentru mai puțin de două zile în țară, Andra Gogan a participat la un eveniment de modă unde a defilat pe podium și a apărut pe coperta unei reviste, marcându-și debutul oficial ca model. Ea a purtat o rochie semnată de designerul român Robert Droca, pe care a descris-o ca fiind „făcută pe mărimea mea”.

„Sunt fericită și onorată să fiu aici, înconjurată de profesioniști. Mereu am iubit să mă îmbrac cu haine de la creatori minunați”, a declarat Andra Gogan pentru CANCAN.RO.

Întâlnirea cu Sebastian Stan la Cannes

Andra Gogan a fost prezentă la proiecția filmului „Fjord” de la Cannes, alături de regizorul Cristian Mungiu și actorul Sebastian Stan. Ea a povestit că a stat în primul rând, lângă orchestră, și la finalul filmului s-a apropiat de Sebastian Stan pentru a-l felicita.

„Mi s-a dus bateria de la telefon la finalul filmului. Puteam să fac o poză cu el. Am mers fără telefon, am vrut doar să am această experiență. M-am dus hop-hop, mititică așa și m-am așezat în fața lui încât să mă vadă”, a spus artista.

Ea a adăugat că s-a bucurat să fie acolo ca româncă, alături de un film românesc care a reprezentat atât de mult. „Am trăit niște emoții foarte frumoase și sper să creez și eu filme care să trezească aceleași emoții”, a precizat Andra Gogan.

Proiecte viitoare și echilibru între continente

Andra Gogan se împarte între America și România, având evenimente în ambele locuri. Ea a spus că drumurile au devenit o normalitate și că este important să fie prezentă peste tot. Printre planurile sale viitoare se numără realizarea unui film artistic, inspirată fiind de creațiile lui Cristian Mungiu.

„Îmi place cât de mult accent se pune pe anumite lucruri, îmi place mesajul pe care îl transmite, un mesaj puternic și real”, a explicat ea despre stilul regizorului.

Artista a mai dezvăluit că își dorește să facă mai multă muzică și să continue să creeze pentru toate categoriile de public, atât pentru copii, cât și pentru adulți.