Vedete

Mirabela Dauer: „Nu o să las casa nimănui”. Decizia neașteptată privind moștenirea

Mirabela Dauer a dezvăluit că nu va lăsa casa nimănui și că nu mai are atașament față de proprietate. Artista a vorbit și despre locul de veci primit în urma unui proces.

Mirabela Dauer
Foto: Cancan

Mirabela Dauer a făcut declarații surprinzătoare despre averea sa, dezvăluind că nu intenționează să lase casa nimănui. Artista, în vârstă de 70 de ani, a vorbit despre atașamentul scăzut față de locuința actuală și despre moștenirea pe care o va lăsa.

„Nu o să las casa nimănui”

Mirabela Dauer a spus că, deși are o curte frumoasă, nu mai simte aceeași legătură cu casa în care locuiește. „Am o curticică frumoasă, nu casa contează, curticica aia face toți banii. Nu o să las casa nimănui. Să o ia cine vrea. Nu o iubesc, am iubit casa dinainte”, a declarat artista pentru Cancan.

Ea a explicat că mutarea într-o nouă casă a fost făcută în speranța că își va găsi liniștea și familia, dar realitatea a fost diferită. „Aici am venit după sufletul meu, am crezut că mi-am găsit familia iubită și nu a fost”, a adăugat ea.

Locul de veci, primit în urma unui proces

Mirabela Dauer a abordat și subiectul locului de veci. Ea a spus că a primit un astfel de loc în urma unui proces în care a fost martor pentru generalul Zisu. „Ce mare lucru mi-a dat? Un loc de veci. Nu merită Mirabela Dauer un loc de veci? De-aia m-am dus martor. I-am luat apărarea în fața procurorului”, a povestit artista.

Ea a recunoscut că nu a verificat dacă locul de veci mai este valabil, dar crede că încă îl deține. „Probabil cineva mă va îngropa și pe mine și m-o duce undeva. Eu nu sunt supărată pe Dumnezeu. M-a încercat să vadă dacă mă dezic de el”, a mai spus Mirabela Dauer.

Confesiuni despre viața personală

În cadrul aceleiași discuții, artista a făcut referire și la experiențele din trecut care i-au marcat viața. Ea a menționat că nu mai acordă importanță bunurilor materiale și că moștenirea pe care o lasă nu este una financiară, ci una spirituală.

Mirabela Dauer a mai vorbit despre relațiile cu cei din jur și despre faptul că, de-a lungul timpului, a fost dezamăgită de oamenii pe care i-a considerat familie.