Dembrovschi: Dobrin nu putea juca la Mondialul din Mexic din cauza climei, nu din vina lui Niculescu
Fostul internațional Emeric Dembrovschi susține că Nicolae Dobrin nu a fost folosit la CM 1970 din cauza problemelor de adaptare la clima uscată din Mexic, nu din vina selecționerului Angelo Niculescu.