ANM: Temperaturi peste normal și deficit de precipitații în următoarele patru săptămâni
Administrația Națională de Meteorologie anunță că, în perioada 22 iunie - 20 iulie, temperaturile vor fi mai ridicate decât cele obișnuite în toată țara, iar precipitațiile vor fi deficitare în cea mai mare parte a intervalului.