România poate deveni super-putere energetică, dar trebuie să crească consumul de energie, spune președintele CRE
Corneliu Bodea, președintele Centrului Român al Energiei, afirmă că România are un potențial uriaș de producție energetică, dar folosește mai puțin de jumătate din rețeaua de transport și distribuție, iar pentru a beneficia de prețuri mai mici este nevoie de creșterea consumului și electrificare.